Πέμπτη, Φεβρουαρίου 16

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΗΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ Η ΗΛΕΙΑ ΣΤΟ ΜΠΑΡΑΖ
     Έπειτα από έναν συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στην ρουλέτα των πέναλτι, η μικτή παίδων της Ηλείας νίκησε στο γήπεδο της Βάρδας την Αχαΐα στα πέναλτι με 5-4 (κανονικός αγώνας 2-2) και κατέκτησε την πρωτιά στον όμιλο της.

Η Ηλεία προηγήθηκε στο 38’ με τον Καλογερόπουλο, με ωραίο πλασέ, μετά από βαθιά μπαλιά του Κακολύρη. Αυτό ήταν το σκορ του α’ μέρους, ενώ στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης έγινε το 2-0 με πέναλτι του Κακολύρη, το οποίο και κέρδισε ο Παπαπέτρου.
     Ακολούθως η Αχαΐα πίεσε περισσότερο και αφού κατάφερε να μειώσει στο 62’με πέναλτι του Πλέγα, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 78’ με τον Πήλιουρα από κοντά.