Παρασκευή, Σεπτεμβρίου 21

3-0 ...... ΗΤΤΑ Ο Π.Α.Ο. ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΙΜΠΟΡ

ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ..... Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Μία από τις χειρότερες ευρωπαϊκές εμφανίσεις του πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός, που ηττήθηκε με σκορ 3-0 από την Μάριμπορ. Τα γκολ για τους σλοβένους πέτυχαν ο Μπέριτς στο 25' ,ο Ιμπραΐμι στο 62' και Ταβάρες στο 87΄.
1' Άστοχο σουτ για την Μάριμπορ από τον Μέζγκα.
4' γέμισμα από τον Μπάγιτς στη μεγάλη περιοχή του Παναθηναικού,σουτ του Ιμπραΐμι. Ο Καρνέζης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
6'  Σουτ του Ταβάρες, η μπάλα φεύγει άουτ.
8' Πρώτο σουτ για τον Παναθηναικό με τον Κουίνσι, μπλοκάρει ο Χαντάνοβιτς
8' οριακό οφσαιντ ο Μπέριτς (Μάριμπορ)
12' εξαιρετική σέντρα του Βύντρα για τον Κούνσι,  οι αμυντικοί της Μάριμπορ διώχνουν, το ριμπάουντ ο Κατσουράνης που κάνει το σουτ, η μπάλα όμως καταλήγει άουτ.
17' αδύναμο σουτ του  Ιμπραίμι από μακριά για την Μάριμπορ, καμία ανησυχία για τον Καρνέζη.
20' Σουτ του Ταβάρες, ο Βύντρα παραχωρεί κόρνερ.
23' σουτ του Κατσουράνη έξω από την μεγάλη περιοχή, απομακρύνει με γροθιές ο Χαντάνοβιτς.
25' ΓΚΟΟΛ για την Μάριμπορ! Σκόρερ ο Μπέριτς με κοντινό σουτ. 1-0.
25' Ο Ταβάρες πάσαρε στον Μπέριτς που έκανε από κοντά δυνατό σουτ και έκανε το 1-0. Ο Καρνέζης δεν μπόρεσε να απόκρούσει.
34' Σουτ του Ταβάρες για την Μάριμπορ ο Καρνέζης μπλοκάρει.
37' Σέντρα του Ιμπραίμι στη μεγάλη περιοχή, ο Καρνέζης εύκολα μπλοκάρει.
 40' Σε θέση οφασαιντ ο Ιμπραίμι (Μάριμπορ).
41' Η Μάριμπορ κυκλοφορεί τη μπάλα με αρκετή ευκολία και ψάχνει διαδρόμους προς την εστία του Καρνέζη.
53' στην αντεπίθεση η Μάριμπορ με αριθμητικό πλεονέκτημα, ο Μπέριτς  τετ α τετ και ο Καρνέζης κρατάει το 1-0.
54' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ για την ισοφάριση. Ο χριστοδουλόπουλος κάνει το σουτ, που αποκρούεται από το Χαντάνοβιτς και στην επαναφορά κάνει το σουτ ο Ζέκα,η μπάλα φεύγει άουτ.
58' Σουτ από τον Τσιβγιάνοβιτς για τη Μάριμπορ έξω από την μεγάλη περιοχή. Η μπάλα φεύγει άουτ.
62' ΓΚΟΟΛ για τη Μάριμπορ!! Σκόρερ ο Ιμπραίμι με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. 2-0.άλα φεύγει άουτ.
62' Λάθος του Κούνσι στο χώρο του κέντρου. Η Μάριμπορ βγαίνει στην επίθεση από αριστερά. Ο Βύντρα κόβει αρχικά την πορεία της μπάλας. Οι Σλοβένοι ζητούν χέρι, η άμυνα παγώνει.. η φάση συνεχίζεται, η μπάλα καταλήγει στον Ιμπραίμι και με ωραίο δεξί πλασέ κάνει το 2-0 για τη Μάριμπορ.
70' Κόρνερ για τη Μάριμπορ, έπειτα από λάθος απομάκρυνση του Βελάσκες έξω από τη μεγάλη περιοχή. Λάθος που θα μπορούσε να κοστίσει.
81' καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Σέντρα του Βύντρα, ο Χαντάνοβιτς διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.
86' Πέναλτι για τη Μάριμπορ δίνει ο Κέλι. Ο Σισοκο ανέτρεψε τον Ταβάρες. Κίτρινη στον Βελάσκες για διαμαρτυρία.
88' ΓΚΟΟΛ η Μάριμπορ με πέναλτι. Σκόρερ ο Ταβάρες.3-0
90'+4' 2η κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλος που αποβάλλεται.
Διαιτητής: Άλαν Κέλι
Πρώτος βοηθός: Άλεν Λιντς
Δεύτερος Βοηθός: ΜακΓκρέιθ
Μάριμπορ: Χαντάνοβιτς, Μέγιατς, Πότοκαρ, Ραίσεβιτς, Τσιβάνοβιτς, Μίλετς, Μέρτελ, Ιμπραίμι, Ταβάερες, Μέζγκα και Μπέριτς.
Στον πάγκο: Πρίντιγκαρ, Βίντοβιτς, Φιλίποβιτς, Τραϊκόβσκι, Κόμαζετς, Πλόι, Ντόντλεκ
Προπονητής: Μίλανιτς
ΠAO: Καρνέζης , Σπυρόπουλος, Βύντρα, Βελάσκες, Μπουμσόνγκ, Βιτόλο, Κατσουράνης, Κουίνσι, Ζέκα, Σισοκό, Χριστοδουλόπουλος
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Πίντο, Μαυρίας, Τοτσέ, Φορναρόλι, Σεϊταρίδης, Μαρίνος.