Κυριακή, Νοεμβρίου 25

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ε.Σ.Κ.Α.Η.

ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Σ.Κ. ΑΠΟ ΑΙΓΕΑ 68-57

Πάλεψε με όλες τους τις δυνάμεις ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά, ωστόσο στο τέλος «λύγισε» από τον Αιγέα, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 68-57, που ήταν και η πρώτη του στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑ-Η μετά από 3 αγωνιστικές.
  Οι παίκτες του Μάκη Μαρκάτου, στάθηκαν εξαιρετικά καλά στο παρκέ του κλειστού «Αέθλειον» για 37 λεπτά (στο 30΄ ο Α.Σ.Κ. ήταν μπροστά με 47-46), ωστόσο στα τελευταία 3 λεπτά του αγώνα, οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι στις βολές και κατάφεραν να φτάσουν στην τελική επικράτηση.
   Πρώτος σκόρερ για τον Α.Σ.Κ. ήταν ο Πορτελάνος με 15 πόντους, ωστόσο η καλή εμφάνιση και εικόνα που έβγαλε για μία ακόμη φορά η ομάδα μας προήλθε από όλους τους παίκτες που συμμετείχαν στον αγώνα.
     ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αθανασόπουλος – Ελ Αννυ
     ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 33-33, 46-47, 68-57
ΑΙΓΕΑΣ: Κέλογλου 3, Μαλλιάρης 9, Ρέτσης 9, Κουκουζέλης 17, Καραθανάσης 14, Γιαννακόπουλος 9, Σταματόπουλος 2, Κορδοπάτης 5, Μπούγος 1, Βισβάρδης, Καραβίδας.
ΑΣΚ (Μάκης Μαρκάτος): Καραπέτσας 6, Κρητικός 4, Πορτελάνος 15 (2), Γεμενετζής 5, Βαλλιανάτος 13, Σαρρής 9 (2), Καβαλιεράτος 4, Μεγάλος 1, Παλημέρης, Παπαδάτος Γ.