Σάββατο, Ιανουαρίου 26

ΝΙΚΗ ΠΡΩΤΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Σ.Κ.

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΙΚΗΣΕ .....ΚΑΛΥΨΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!!!

Σπουδαία νίκη πέτυχε σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό γυμναστήριο Αργοστολίου ο Α.Σ.Κ. όπου στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής επικράτησε ύστερα από σπουδαία εμφάνιση του πρωτοπόρου και μέχρι αυτό το παιχνίδι αήττητου Αιγέα με σκορ 63-50. Πέραν της μεγάλης από βαθμολογικής άποψης νίκης της ομάδας του Μάκη Μαρκάτου κατακτήθηκε και η πολυπόθητη διαφορά του α΄αγώνα με αποτέλεσμα στην περίπτωση ισοβαθμίας στην τελική κατάταξη να είναι αυτή που θα κερδίσει την πρώτη θέση.
Ο Α.Σ.Κ. στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε 3 πόντους πίσω στο σκορ στην συνέχεια το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει ισόπαλο 24-24.Το τρίτο η ομάδα μας το έκλεισε προηγούμενη με βραδεία κεφαλή στο ένα καλάθι 41-39. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η βελτίωση της ομάδας μας ήταν εντυπωσιακή αφού πίστεψε όχι μόνο στη νίκη αλλά και στην κάλυψη της διαφοράς, έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ και με ένα σκορ σε αυτό το διάστημα 22-11 κατάφερε και τα δύο!!!!
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-12, 24-24, 41-39, 63-50
ΑΣΚ (Μάκης Μαρκάτος): Καραπέτσας 6 (1), Βουτσινάς 2, Παλημέρης 2, Καλαφάτης, Γεμενετζής 11 (1), Πορτελάνος 17 (2), Βαλλιανάτος 11, Σαρρής 9 (1), Καβαλλιεράτος 5.
ΑΙΓΕΑΣ (Τεκερλέκης): Μαλλιάρης 8, Ρέτσης 5, Κουκουζέλης 17 (1), Καραθανάσης 8, Γιαννόπουλος 4, Κορδοπάτης 4 (1), Βισβάρδης, Πολυχρονόπουλος 3.