Κυριακή, Σεπτεμβρίου 15

Εθνική Κορασίδων: Ελλάδα-Ουγγαρία 1-1

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Εθνική Κορασίδων με την αντίστοιχη της Ουγγαρίας σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στις εγκαστάσεις της ΕΠΟ στον Άγιο Κοσμά. Σκόρερ για την Εθνική ήταν η Κωτσάκη στο 21ο λεπτό ενώ για τις φιλοξενοιύμενους ισοφάρισε στο 42ο λεπτό η Καζιάν.
Πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σωτήρη Αλημίση, πρώην προέδρου της ΕΠΟ.
Οι δύο ομάδες θα παίξουν και δεύτερο φιλικό ματς τη Δευτέρα 16/9/2013 και ώρα 18:00, ξανά στις εγκαταστάσεις της ΕΠΟ στον Άγιο Κοσμά.
ΕΛΛΑΔΑ (Ευάγγελος Κουτσάκης): Στριλιγγά (62' Μαργαρίτη)- Καλτσίδη (41' Γαγάρα), Κόντου, Γκάτσου Πλυτά(75' Χόνδρου), Κωτσάκη (81' Ευσταθιάδου), Σαρρή, Κουπετσίδου (75' Γιάννου), Μακρή (62' Ξύμα), Γαβρά, Λάσκου (41' Παναγιωτίδη).