Δευτέρα, Σεπτεμβρίου 30

«Καθάρισε» στο δεκάλεπτο ο ΑΟΚΙ! (4-0 τον Ηρακλή Πρόννων)

Ένα δεκάλεπτο έφτανε και περίσσευε στον ΑΟΚΙ να «καθαρίσει» τον Ηρακλή Πρόννων και να μετατρέψει σε τυπική διαδικασία τον επαναληπτικό της 1ης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΚΙ.
Η ομάδα του Αργοστολίου επικράτησε τελικά με 4-0, έχοντας πετύχει όλα τα τέρματά της στο πρώτο ημίχρονο.
Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής
Μάλιστα στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν ήδη 2-0 με γκολ του Βουκελάτου στο 4ο λεπτό και του Αλέκου Πολλάτου στο 7ο.
Στο 37' μετά από κόρνερ του Πολλάκη από δεξιά ο Αλέκος Πολλάτος με κεφαλιά «εγραψε» το 3-0, ενώ στο 43' ο Κλειτογιάννης με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το 4-0 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.
Στην επανάληψη ο ΑΟΚΙ έριξε τους ρυθμούς του και ουσιαστικά έκανε συντήρηση δυνάμεων.
ΑΟΚΙ: Καλαφάτης (46' Αγκούσι), Πολλάτος Δ., Παπαναστασάτος Κ. (60' Λιθριώτης), Λαμπρόπουλος, Χαλιώτης, Παπαναστασάτος Ν., Πολλάκης, Κλειτογιάννης, Μπενετάτος (60' Παρασκευόπουλος), Πολλάτος Αλ., Βουκελάτος.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΡΟΝΝΩΝ: Κολύβας, Σπαθής, Μανέντης, Ρασσιάς Γ., Μεταξασ- Αγγελέτος, Καμπίτσης, Σπαθής, Μανέντης (60' Μηλιαρέσης), Ρασσιάς Σπ., Κορισιάνος, Βανδώρος.
Φώτο:Παναγής Τζιβράς