Τετάρτη, Αυγούστου 27

Εντυπωσιακή παρουσία του Αντ. Καππάτου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα τένις ανδρών 2014

Με μεγάλη επιτυχία, αγωνίστηκε ο αθλητής  του Κ.Ο.Α.  Καππάτος Αντώνιος, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα τένις ανδρών 2014 που ξεκίνησε στις 21/08 και ολοκληρώνεται αύριο με την διεξαγωγή των τελικών σε όλες τις κατηγορίες.
Πιο συγκεκριμένα, έκανε ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία του αφού πέτυχε δύο νίκες στο κυρίως ταμπλό, στο γύρο των 64 νίκησε τον Πλούμπη Στυλιανό με 63 64, στο γύρο των 32 νίκησε το νούμερο 10 της κατάταξης Χαράτση Αναστάσιο με 61 64 ενώ στον γύρο των 16 ηττήθηκε από τον Παυλή Αναστάσιο, νούμερο 6 της κατάταξης  60 60, ο οποίος θα αγωνιστεί αύριο στον μεγάλο τελικό εναντίον του Πάρη Γεμουχίδη!!!
Ο Καππάτος Αντώνης  ολοκληρώνει φέτος της σπουδές του στην προπονητική τένις στην Αθήνα, ενώ γυμνάζεται με τον πρωταθλητή Ελλάδος Γεμουχίδη Πάρη.
Η παρουσία του αθλητή μας κρίνεται απόλυτα επιτυχημένη αφού κατάφερε για πρώτη φορά να εκπροσωπηθεί το Κεφαλλονίτικο τένις στους 16 καλύτερους αθλητές στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών.
Φώτο από τους αγώνες του Αντώνη Καππάτου.