Κυριακή, Σεπτεμβρίου 28

Ο "καθρέφτης" της αγωνιστικής..... Τα αποτελέσματα των επαναληπτικών αγώνων κυπέλλου της Κυριακής 28-9 και οι ομάδες της επόμενης σειράς

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 2η αγωνιστική του τοπικού κυπέλλου
Το πρωί στην Ιθάκη είχαμε δυο παιχνίδια. Στο πρώτο ο Οδυσσέας Ιθάκης μετά το βαρύ 6-1 του Αργοστολίου από τον Α.Ο.Κ.Ι. δεν τα κατάφερε ούτε στην έδρα του και αποχαιρέτησε τον θεσμό με ήττα 1-2.
Στη συνέχεια στο ντέρμπι της ημέρας η Πρόοδος ήρθε ισόπαλη με τον Παγκεφαλληνιακό 2-2, "κλέβοντας" μάλιστα την πρόκριση στις καθυστερήσεις με γκολ του έμπειρου και κορυφαίου του αγώνα, Γ. Βασιλάκη.
Εγγλέζικο παιχνίδι στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου με τον Πυλαριακό να παίρνει την πρόκριση με δεύτερη νίκη επί του Παπυργιακού και σκορ 4-3.
Το μεσημέρι τα Διλινάτα εύκολα και απλά "ζευγάρωσαν" τις νίκες τους αφού επικράτησαν και πάλι των Πρόννων. Αυτή την φορά με σκορ 6-0 και περιμένουν την Ανωγή για το "βήμα" παραπάνω στο τοπικό κύπελλο.
Τέλος στο άλλο πολύ μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου η Εικοσιμία κάνοντας επίδειξη δύναμης επικράτησε εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο της Α.Ε. Κεφαλονιάς με σκορ 4-0 και συνεχίζει στον θεσμό. Εκεί την περιμένει ο Πυλαριακός σε δυο παιχνίδια στα οποία η ομάδα του Δημ. Ζησιμάτου είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την πρόκριση.