Κυριακή, Φεβρουαρίου 12

Παιδικό πρωτάθλημα: Στον τελικό της διοργάνωσης Διλινάτα - Σάμη

Συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 11-12/2/2017, το παιδικό πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και συγκεκριμένα με τους δυο ημιτελικούς αγώνες της σειράς.
Διλινάτα - Σάμη οι finalist του μεγάλου τελικού για την διεκδίκηση της φετινής κούπας. Μάλιστα η δεύτερη καλείται να υπερασπιστεί τον περυσινό της τίτλο!!

Α.Ο. Εθνικός Κεφαλονιάς - Α.Ο. Διλινάτα  0-7
Το Σάββατο το πρωί στο Ενωσιακό της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. στα Φαρακλάτα, τα Διλινάτα πήραν μια εύκολη νίκη απέναντι στον Εθνικό με σκορ 7-0 και προκρίθηκαν πανηγυρικά, αήττητοι στο μεγάλο τελικό, όπου εκεί θα αντιμετωπίσουν την Σάμη, που όπως γράφουμε παρακάτω, νίκησε στον άλλον ημιτελικό τον Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς με σκορ 6-3!
Ο Νίκος Λουκάτος πέτυχε χατ τρικ, ενώ ο τερματοφύλακας των Διλινάτων, Νάτσης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, αφού το απέκρουσε ο Φαρακλός.
Σκόρερ Διλινάτων
19', 54', 65' Λουκάτος
24' Κουρκουμέλης
35' Kiriaj
60' Καραντινός
67' Αναλυτής
Διαιτητής ο κ. Σπ. Μαγουλάς με βοηθούς τους κ.κ. Ι. Καπογιαννόπουλο και Ι. Κώτση.
Οι συνθέσεις
Εθνικός:Φαρακλός, Μεσσάρης, Sinaj, Θεοτοκάτος, Τιμοθεάτος, Σταθάτος, Papa, Μοσχονάς, Λιάτος Α., Κατσαίτης, Miltiadhi.
Διλινάτα:Νάτσης, Κατσούρης, Θωμάτος, Κιριάι, Καραντινός, Αναλυτής, Θεοτοκάτος, Κουρκουμέλης, Λουκάτος, Kurti, Γασπαρής.
Έπαιξαν και οι:Γουλιμής, Sulaj, Σπ. Τζωρτζάτος, Πανταζής, Μαμασούλας, Τσουραμάνης.

Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς - Α.Ο. Σάμης  3 - 6
Την Κυριακή το πρωί, στο ίδιο γήπεδο και στο μεγάλο παιχνίδι που έκρινε και τη συμμετοχή της δεύτερης finalist του τελικού, η Σάμη με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 1-2 του πρώτου 40λεπτου και τελικά να πάρει την πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος, με νίκη και σκορ το 6-3!
Σκόρερ Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς
33', 43', 70' Φωής
Σκόρερ Σάμης
18' Trifi
46', 62' Καψογιώργης
53', 65' Ζαχαράτος
79' Daut
Διαιτητής ο κ. Ε. Θανάσης με βοηθούς τους κ.κ. Ι. Καπογιαννόπουλο και Σπ. Μαγουλά.
Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς: Αυγουστάτος (63' Παλημέρης), Καββαδίας, Σακκάτος, Πάπα, Φωής, Noakes, Μουρελάτος Χ., Deraj, Petritaj, Γκούβας (63' Γκούβας), Walker (44' Τζωρτζάτος).
Σάμη:Αλυσανδράτος Γ., Στεφανάτος (67' Γκρέμος), Πολυχρονάτος, Καβαλλιεράτος Γ., Ζαχαράτος, Βιτωράτος, Daut, Trifi (79' Δρακουλόγκωνας),  Καψογιώργης (79' Diamanti), Μανθιός, Καλομοίρης.