Τετάρτη, Μαΐου 24

Άνετος και 1ος με το καλημέρα..... Με το δεξί στα playoffs ο Κεφαλληνιακός 2013 (Φωτορεπορτάζ)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Kεφαλληνιακός 2013 τα playoffs της Γ1 κατηγορίας Ε.Σ.Κ.Α.Η., μετά τη σημερινή του νίκη στο Κλειστό Γυμναστήριο «Αντώνης Τρίτσης», επί της Α.Ε.K. Κάτω Παναγιάς.
Η ομάδα του Γ. Αντωνάτου πρωτοπόρος στον βαθμολογικό πίνακα αυτής της σειράς και με τον αέρα της πρωτιάς στην κανονική διάρκεια, παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ, επικράτησε της αντιπάλου του άνετα με σκορ 80-42!!
Μια σημαντική νίκη που του δίνει μεγαλύτερο… αέρα για τη συνέχεια και την άνοδο του στην Β’ κατηγορία.
Η ομάδα της Κεφαλονιάς σε καμία στιγμή του αγώνα δεν κινδύνεψε, μάλιστα πήρε από το πρώτο 10λεπτο μια διαφορά 13 πόντων (21-8) που στη συνέχεια όλο και μεγάλωνε για να φτάσει στο τέλος τους 38 πόντους. Μια διαφορά που τα λέει όλα.
Να σημειώσουμε ότι οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν στο παρκέ με οκτώ αθλητές.
Επίσης στο τελευταίο δεκάλεπτο και με το σκορ 73-27 σε αυτό το σημείο, ο κόουτς έδωσε την ευκαιρία να αγωνιστούν και οι πιτσιρικάδες οι οποίοι έδειξαν αρκετά από το πλούσιο ταλέντο τους, ενώ δοκίμασε διάφορα σχήματα και τακτικές για τα επόμενα παιχνίδια.
Κορυφαίοι του Κεφαλληνιακού οι Κουγιανός 20 (4), Δαμκαλής 16, Ρεμούντος 10 (2), Κουμαριώτης 11, χωρίς να υστερήσει κανένας από την «κυανέρυθρη» ομάδα.
Διαιτητές: Λαμπίρης-Διαμαντή.
Δεκάλεπτα: 21-8, 25-11, 27-8, 7-15. Τελικό 80-42.
ΚΑΟ:(Αντωνάτος), Κουμαριώτης 11, Κρητικός 2, Αγγούριας 3, Χατζηχρήστος 2, Μπλέτσος Γ. 2, Ρεμούντος 10 (2), Γασπαράτος, Μεγάλος, Βαγγελάτος 6, Δαμκαλής 16, Κουγιανός 20 (4), Μπλέτσος Δ. 8.
ΑΕΚ Κάτω Παναγιάς: (Αρχιμανδρίτης), Τσουμάκος 3 (1), Περικλέους 6 (1), Φιτσάλος 11 (1), Ματσάνκος, Φιτσάλος 4, Καλμίλης