Δευτέρα, Ιουνίου 5

Νίκησε το Κεφαλλονίτικο μπάσκετ.

Την Κυριακή το μεσημέρι σε ένα ευχάριστο και φιλικό κλίμα αναμετρήθηκε η ομάδα του Α.Σ.Κ. και του Κ.Α.Ο. που βρήκε νικήτρια την ομάδα του Α.Σ.Κ. με σκορ 39-19.
Οι παίχτες του coach Δαμκαλή μπήκαν στο παιχνίδι με πολύ όρεξη να κοντράρουν την έμπειρη ομάδα του Α.Σ.Κ. και τα κατάφεραν για ένα ημίχρονο με πολύ καλή άμυνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση και η έλλειψη εμπειρίας οδήγησε τους παίχτες του Κ.Α.Ο. σε λάθη και κακές επιστροφές δίνοντας την ευκαιρία στον Α.Σ.Κ. πετύχει εύκολα καλάθια και να ξεφύγει στο σκορ.
Τα συγχαρητήρια μας στα παιδιά του Α.Σ.Κ. για τη νίκη και την καλή εμφάνιση και προσδοκούμε τέτοιες αναμετρήσεις να πραγματοποιούνται πιο συχνά.
Σίγουρα η ομάδα μας έδειξε δείγματα προόδου, έδειξε ότι υπάρχει μέλλον και προοπτική.