Σάββατο, Ιουνίου 3

Αυλαία είχαμε σήμερα στο τουρνουά Junior's "Κέφαλος 2017"

Αυλαία σήμερα στο τουρνουά Junior«Κέφαλος 2017» της Ε.Π.Σ.Κ.Ι., με τα δύο παιχνίδια του προγράμματος της 1ης αγωνιστικής.
Η Εικοσιμία είχε ρεπό.
Το θέαμα, στο 5Χ5 του Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, ήταν εντυπωσιακό και οι λιλιπούτειοι ποδοσφαιριστές έδειξαν ότι διαθέτουν πλούσιο ταλέντο στο οποίο μπορεί να στηριχθεί το Κεφαλονίτικο ποδόσφαιρο για το παραπάνω βήμα. Φυσικά απαραίτητη προϋπόθεση να προσεχθούν και να τους δοθούν ευκαιρίες να προετοιμαστούν σε σύγχρονα γήπεδα, μέσα από μια σειρά αγώνων, ώστε να αποκτήσουν εμπειρίες, αλλά και να εξοικειωθούν ακόμη περισσότερο με τον χώρο.
Στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα, οι αγώνες είναι μονοί και η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη, από τις πέντε τελικά που συμμετέχουν, θα είναι η πρωταθλήτρια της φετινής περιόδου.
Επίσης οι αγώνες Junior’s είναι διάρκειας 40’ χωρισμένα σε δυο ημίχρονα των 20’ έκαστο και συμμετέχουν 5 ποδοσφαιριστές σε κάθε ομάδα σαν βασικοί.

Π.Α.Ο. Παγκεφαλληνιακός – Α.Ο. Σάμη  3-3
Ισόπαλο ολοκληρώθηκε το παιχνίδι με σκορ 3-3, ύστερα από ένα πάρα πολύ όμορφο 40λεπτο.
Να αναφέρουμε ότι ο Παγκέ προηγήθηκε 3-0 στο πρώτο ημίχρονο για να ισοφαρίσει η Σάμη στο δεύτερο με χατ τρικ του Δελαπόρτα.
Τα γκολ
Παγκέ:3’ Πίντα - 6’, 8’ Pirra
Σάμη:23’, 29’, 31, Δελαπόρτας
Διαιτητής ο κ. Σπ. Μαγουλάς.
Οι συνθέσεις
Παγκεφαλληνιακός:Τσάτη, Ντεντλάλα, Βαρδαραμάτος, Pirra, Μπίντα.
Σάμη:Διγαλέτος, Δημουλάς, Δελαπόρτας, Φιλιππάτος, Δρακάτος.
Έπαιξαν και οι:Σπυράτος, Δόριζας, Αντωνάτος, Παπαβασιλείου, Ελμαζάι, Γαβριελάτος.

Π.Α.Ο. Εύγερος - Α.Ο. Παλληξουριακός  8-0
Στο αμέσως επόμενο παιχνίδι στο ίδιο γήπεδο ο Εύγερος ήταν ο εύκολα νικητής με αντίπαλο τον Παλληξουριακό και σκορ 8-0.
Χαρακτηριστικό του αγώνα τα έξι γκολ που πέτυχε ο Τάσος Λασκαράτος!!!
Και εδώ είχαμε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι.