Κυριακή, Σεπτεμβρίου 17

Με το «δεξί» το παιδικό του Κεφαλληνιακού Α.Ο.

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της σύγχρονης ιστορίας του σε επίπεδο παιδικού, ο Κεφαλληνιακός στέφθηκε νικητής, επικρατώντας του Υπερίωνα Αμαλιάδας με 49 - 60.
Οι παίκτες του coach Δαμκαλή ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ από το πρώτο λεπτό. Με πιεστική άμυνα, λίγα λάθη και καλές επιθετικές επιλογές έφτασαν στο ημίχρονο, προηγούμενοι 24-29.

Συνεχίζοντας με πιεστική άμυνα και εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 15 πόντους.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι αθλητές του Κ.Α.Ο., λόγω κούρασης, υπέπεσαν σε κάποια λάθη και επέτρεψαν στον αντίπαλο να μειώσει προσωρινά.
Μόλις ανέκτησαν την συγκέντρωση τους, κατάφεραν να φτάσουν στο τελικό αποτέλεσμα και να πανυγηρίσουν την πρώτη τους νίκη.
Πολλά συγχαρητήρια και καλή συνέχεια! Επόμενο παιχνίδι εντός έδρας με τους Τιτάνες Πύργου
ΥΠΕΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ Α.Ο. 49 - 60
(9 - 11, 15 - 18, 9 - 15, 16 - 16)
ΥΠΕΡΙΩΝΑΣ (ΚΟΥΚΟΥΖΕΛΗΣ): ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ,ΖΕΖΑΣ Ι, ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΕΖΑΣ Χ 10, ΦΡΕΖΑΔΟΣ 3, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 15 (1), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 7, ΓΟΥΡΔΟΥΜΠΑΣ 2, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ 9, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΟΣ 3.
Κ.Α.Ο. (ΔΑΜΚΑΛΗΣ): ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ, ΚΟΥΤΑΒΑΣ 2, ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΟΥΒΑΛΗΣ 2, ΔΡΑΚΑΤΟΣ 8, ΜΠΛΕΤΣΟΣ 9, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ 23, ΑΓΙΑΝΔΡΙΤΗΣ, ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ, ΔΕΛΗΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ 10, ΔΑΝΑΛΑΤΟΣ 4.