Τρίτη, Οκτωβρίου 10

Δεύτερη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα για την Αντριάννα Βασιλάτου

Η Ανδριάννα Βασιλάτου, την Κυριακή 8/10  τερμάτισε τέταρτη (4η) στον αγώνα   ALPAMAYO PRO TrailRace, μήκους 25 χλμ που έγινε στην Πάρνηθα με 3:25:33
Ο αγώνας αυτός ήταν ο έβδομος αγώνας στη σειρά skyrunners 2017 (πανελλλήνιο πρωτάθλημα ορεινού δρόμου) και με αυτόν ολοκληρώθηκε το φετινό πρωτάθλημα.
Η Ανδριάννα με 371 βαθμούς ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗ 2Η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΜΑΛΆΙ που κέρδισε την πρώτη θέση με 374  βαθμούς.
Η καινούρια σειρά (πρωτάθλημα 2018) ξεκινά τον ερχόμενο Μάρτη από τον Ταΰγετο.
Στο σημείο αυτό θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλες τις τοπικές επιχειρήσεις και τους φορείς που βοήθησαν να πραγματοποιηθεί αυτό το δύσκολο, πολύμηνο ταξίδι.
Ιδιαίτερα, ευχαριστούμε, αυτή τη φορά τις επιχειρήσεις
ΚΡΕΟΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ
ΤΥΡΟΚΟΜΕΙΟ ΓΑΛΛΙΑΤΣΑΤΟΣ
ΚΟΣΜΗΜΑΤΟΠΩΛΕΙΟ Θ. ΤΖΑΝΑΤΟΣ
που στήριξαν χορηγώντας τα απαραίτητα προκειμένου η αθλήτρια να συμμετάσχει στον αγώνα της Πάρνηθας.